Spánek jako v nebi? Na boxspringu určitě!

Ne, není to nová disciplína boxu, a nepomůže příliš ani doslovný překlad, čili není to žádná jaře v krabici, ani nic podobného. Jde zde spíše o postele a matrace.

Co je to?
V podstatě můžeme říci, že jde o samonosný podklad pro matraci. Ale ještě jinak – boxspring jsou vlastně dvě matrace na sobě, které „spáči“ zajistí podstatně komfortnější spánek. V zahraničí to sice není až taková novinka, ale na Slovensku o této konstrukční zajímavosti ještě mnoho lidí neslyšelo.

Ale vraťme se zpět k matrací a postelím. Představte si nyní takovou úplně klasickou postel – matrace se pokládá na nosný systém, který je obvykle tvořen roštem. Při boxspringu jako nosný systém pro matraci funguje vlastně jiný matraci. Jde samozřejmě o kvalitní a pružinová matrace.

Takový podklad, čili matraci namísto roštu, zajistí podstatně lepší a pružnější prostor pro horní matraci. Ten si už pak můžete vybrat podle svých představ a může jít prakticky o jakýkoliv druh matrace.

Postel s boxspringem
Schématu postele s boxpsringem je tedy následující: nejprve je rám postele, kovový dřevěný, zkrátka, jaký jen chcete, na něj se dá podkladový matraci a až na ten jde matrace, na které budete spát. Základem samozřejmě je, aby všechny tři často byly rozměrově stejné.

Musíte si však zvyknout na to, že na posteli s tímto systémem budete o něco vyšší, než je tomu na klasické posteli. Je to logické, protože jde o dvě matrace uložené na sobě. Má to však i výhodu – manipulace s matrací bude o něco jednodušší.

V každém případě má boxspring vliv i na životnost matrace, vydrží totiž déle, než je tomu u postelí s klasickým roštem. A pokud jde o spánek, boxspring dokáže zabezpečit vysoký komfort, na který se věru snadno zvyká. Navíc – spánek na boxspring je i zdravější pro vaši páteř.

Za kolik ho koupím?
Samozřejmě, ceny se již tradičně liší od výrobce k výrobci, ovlivňuje jejich i daná kvalita. Je třeba si však uvědomit, že na Slovensku tento systém ještě opravdu není zcela běžný a proto musíte počítat s trochu vyšší cenou, ale na druhou stranu zase ne nějakou nereálnou.

Po prolouskaní několika internetových nabídek zřejmě natrefíte na nejnižší částku kolem 320 eur za boxspring. Pokud byste chtěli koupit celou postel s tímto systémem, tak zaplatíte přirozeně podstatně více a konkrétní suma závisí na materiálu postele a její kvality. Ale přibližně se ceny pohybují kolem 1300 eur za postel.