Spánek na bio pěně

Spát se dá na lecčems. Ale aby byl náš spánek skutečně více zdraví prospěšný než dobrodružný, měli bychom používat matrace z kvalitních materiálů. Jako je například bio pěna.

Co to je? Je možné, že o bio pěně jste dosud ještě neslyšeli, ale to vůbec nevadí, právě na to tady máte Lepší bydlení. Bio pěna je vlastně materiál na výrobu matrací vyrobený čistě z přírodních materiálů. Právě proto zde máme to označení bio – je totiž šetrný k přírodě a také k nám.

Princezna na sóji Znáte pohádku „Princezna na hrášku“? V tomto případě bychom její název mohli změnit na „Princezna na sóji“. Jednou ze surovin, z nichž se bio pěna vyrábí, je totiž sója, respektive její extrakt. Jak všichni víme, sója je ze zdravotního hlediska významnou luskovinou mající obrovský pozitivní vliv na náš zdravotní stav a eliminující mnohé, často i závažná onemocnění. No stejně dobře se hodí i na zvyšování kvality našeho spánku. Díky lecitinu, který je v ní obsažen, má například skvělý vliv na lidskou pokožku. Sójový extrakt je však dobrým materiálem pro výrobu matrací iz technického hlediska. Díky ní si matraci udržuje tvarovou stálost, pružnost a elasticitu.

Lepší spánek díky bio pěně Naše tělo, které je chtě nechtě součástí přírody, i když mnozí lidé už na to zapomněli, si mnohem lépe zvyká na přírodní materiály jako na něco umělé. Proto i spánek na matracích vyrobených z bio pěny je pro náš organismus podstatně lépe a na spánku se to jednoznačně projeví. Bio pěna dokáže vytvářet klidné a zejména zdravé prostředí pro spánek. Jelikož jsou tyto matrace nejen přírodní, ale i kvalitní a prospěšné pro naši páteř a celkový organismus, je více než jisté, že se ráno vzbudíte svěží a odpočatí. Někteří výrobci na dokonalé zajištění klidného spánku do potahů na matracích z bio pěny umisťují i sáčky s levandulí, protože právě ta dokáže navodit dobrou atmosféru pro kvalitní relax.

A jejich cena? Matrace jsou obecně poměrně drahým špásem, ale v tomto případě budete možná překvapeni, že matrace z bio pěny nejsou o nic dražší, než jejich běžní „kolegové“. Není například žádnou výjimkou, že za takový matraci zaplatíte i méně, než dvě stě eur. Záleží samozřejmě na jeho rozměrech a nosnosti. Můžeme však říci, v průměru se do tří set korun za kus bez problémů vejdete.